• +90 342 235 11 50

  • Mitaş Gaziantep Makina İmalat San. Tic. A.Ş.

Tam Otomatik Bobin Sarıcı

MS Serisi 2002-2013

Otomatik sarıcı makinesi 2  bölümden oluşur ve buhar kazanının çıkışındaki taşıma halatlarının sonrasında yer alır. Her bölüm 12,18,24 veya 30 iplikle çalışabilmektedir. Her parça 3 kata, her kat 4,6,8 ve 10 sarım pozisyonuna sahiptir. Her sarım katı eşzamanlı çalışmakta ve durmaktadır. İp kopuşu veya otomatik dolu takım değiştirme halinde ilgili sarım katı durur ve diğer bölümler sarım işlemlerine devam edebilir.

 

Her bir sarım bölümü kendi metraj sayacına sahiptir. Her sarım katı için pozitif ip besleme sistemleri vardır. İplikler 10" (254 mm) plastik veya karton dairesel masuralara sarılmaktadır. Her bir sarım pozisyonu, 4 adet yedek masuralı magazinlidir. Azami bobin sarım çapı 410 mm dır. Metraj, vardiya üretimi, ip kopuşu, takım değiştirme vb. Bilgiler operatör panelinde gösterilir. Sarıcı balabanları ve kam kutuları bağımsız, inverter kontrollü motorlar ile tahrik edilirler. Gerek duyulmayan mekanik parçalar bu tasarımda yer almazlar, böylece bakım ekonomik hale gelir.

Bu tasarım aynı zamanda, travers kolunun farklı hızlar ile çalışmasını sağlar ve bobinin sarım açısını seçebilinir kılır. Ardışık sarımı önlemek ve düzgün bobin sarım yüzeyi elde etmek için sarım kolunun çalışması varyasyonludur. bu varyasyon elektronik olarak Gerçekleşmede ve tüm parametreleri operatör panelinden girile bilinmektedir. 

Take-up sarıcılar için parametreler operatör tarafından kolayca girilir, sarım başlangıç açısı ve sarım çapının sonundaki açının ayarlanması mümkündür. Bu sayede, sarım sistemi boyunca iplik dostu iplik gerilimi ile azami yoğunluk elde edilebilir. Bu sistemle, sarım başlangıcından ayarlanan toplam sarım uzunluğuna kadar travers kolunun sarım hızı oransal olarak otomatik bir şekilde düşürülür.